Budowa domu to naprawdę duży wydatek, dlatego warto pomyśleć o zabezpieczeniu budynku przed włamaniami, uszkodzeniami przez czynniki atmosferyczne czy innymi zagrożeniami. Typowe rozwiązania w takiej sytuacji to różnego rodzaju ogrodzenia, okna antywłamaniowe czy nowoczesne alarmy i monitoringi. To wszystko oczywiście sporo kosztuje, a przecież sama budowa pochłania mnóstwo pieniędzy. Warto wówczas skorzystać z finansowego wsparcia instytucji pozabankowych lub banków i zaciągnąć pożyczkę na zabezpieczenie domu. Jak to zrobić?

Kredyt w banku – kto może go dostać?

Kredyt bankowy to popularne rozwiązanie, wykorzystywane przede wszystkim przez osoby mające stały dochód i stabilną sytuację finansową. Każdy z funkcjonujących w Polsce banków ma własne procedury, ale jedno nie ulega zmianie – przed zaciągnięciem kredytu wymagane jest przedstawienie umowy o pracę oraz zaświadczenia o dochodach. Kwota kredytu zawsze uzależniona jest od osiąganych dochodów, przy czym osoby zarabiające niewiele raczej nie mają szansy na kredyt o dużej wartości.

W banku pod uwagę brana jest również historia kredytowa, dlatego osoby, które nie spłacają terminowo swoich zobowiązań, nie otrzymają wsparcia. Ponadto, przy wysokich kwotach, wymagana jest zgoda małżonka lub podpis żyranta.

Pożyczki pozabankowe – proste warunki

Znacznie łatwiej niż kredyt można dostać pożyczkę w firmach pozabankowych. Zaświadczenie od pracodawcy zazwyczaj nie jest wymagane, co nie oznacza jednak, że instytucje pozabankowe nie dokonują weryfikacji zdolności kredytowej. Najczęściej pożyczkobiorca musi podpisać oświadczenie o osiąganych dochodach, a do tego sprawdzany jest w BIK. Zobacz również Jakie dochody są konieczne, aby móc otrzymać pożyczkę?

Osoby, które po raz pierwszy zaciągają pożyczkę, mogą skorzystać z ofert specjalnych. Ciekawą propozycję można znaleźć też na stronie ratkomat.pl. Przedstawiona jest tutaj oferta na pożyczkę ratalną online. Różni się ona od popularnej chwilówki przede wszystkim tym, że można ją spłacić w dłuższym czasie nawet w 24 miesiące, co pozwala na rozłożenie kwoty pożyczki na mniejsze, dogodne raty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here