Mistrzyni organizacji w przychodni

Rynek usług medycznych oferuje coraz większe możliwości diagnostyki i leczenia – powstaje coraz więcej prywatnych placówek medycznych. W każdej z nich musi działać rejestracja, a w niej potrzeba wykwalifikowanych rejestratorek medycznych. Jak zostać jedną z nich?

Co rusz powstają nowe placówki medyczne – gabinety, przychodnie POZ i specjalistyczne, także prywatne szpitale. Wszystkie mają rejestracje, w których pracują rejestratorki medyczne. Zapotrzebowanie na ten zawód jest więc spore. Najlepiej, by były to wykwalifikowane rejestratorki, gdyż to one jako pierwsze mają kontakt z pacjentem, są więc tak naprawdę twarzą danej placówki. Coraz więcej tego typu miejsc działa dla dobra swoich klientów do wieczora, a czasem i całodobowo, więc zatrudniają więcej niż jedną czy dwie osoby na rejestracji.

Nauka na kursie rejestratorka medyczna daje profesjonalną wiedzę na temat zasad działania placówek ochrony zdrowia od strony administracyjno-biurowej. Po ukończeniu tego kierunku można zacząć pracę w klinikach, szpitalach, prywatnych gabinetach, specjalistycznych poradniach czy centrach medycznych. Każdy, kto jest dobrze zorganizowany i szuka spokojnej i pewnej pracy, sprawdzi się jako rejestratorka medyczna.

Kształcenie rejestratorki medycznej – co trzeba wiedzieć?

Nauczanie na tym kierunku trwa rok. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym. Po ukończeniu nauki otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły.

Co obejmuje program nauczania? Podczas zajęć uczestnicy poznają klasyfikację świadczeń medycznych, zasady ewidencjonowania i rozliczania usług medycznych oraz metody dokumentowania działalności medycznej z elementami statystyki medycznej. Z kolei, dzięki zajęciom z podstaw psychologii oraz komunikacji interpersonalnej z pacjentem i personelem medycznym, osoba, która kończy kierunek potrafi skutecznie komunikować się w swojej przyszłej pracy.

Do obowiązków rejestratorki medycznej należą: przyjmowanie zgłoszeń od pacjentów, umawianie terminów wizyt i badań, kierowanie pacjentów do właściwych pracowników i placówek służby zdrowia oraz prowadzenie dokumentacji medycznej.

Szczegółowe informacje o kierunku Rejestratorka medyczna i szybkim zapisie online można znaleźć na stronie szkoły Żak.

Dlaczego warto zostać rejestratorką medyczną i gdzie można podjąć pracę po ukończeniu nauki?

Praca w tym zawodzie to świetne zajęcie dla osób spokojnych i dobrze zorganizowanych. Zatem jeśli masz właśnie takie usposobienie, na pewno się sprawdzisz. Wykonywanie tego zawodu daje satysfakcję – poczucie, że dzięki tobie placówka medyczna działa sprawnie, a pacjenci są dobrze obsłużeni i poinformowani. Kompetencje, opanowanie i spokój rejestratorki powodują, że dzwoniący czy też odwiedzający placówkę pacjent czuje się pewniej i mniej się stresuje – często przecież pacjenci, którzy chcą umówić się na wizytę są bardzo chorzy. Entuzjazm i przychylne nastawienie są kluczowe do rzetelnego wykonywania obowiązków. Wiedza, zaangażowanie i profesjonalizm rejestratorki mają wpływ na samopoczucie psychiczne pacjentów i mogą zachęcić do korzystania z usług danej placówki.

Po ukończeniu kursu rejestratorki medycznej można podjąć pracę m.in. w: gabinetach lekarskich, klinikach, przychodniach, specjalistycznych poradniach, szpitalach czy centrach medycznych.

Wykwalifikowane i empatyczne rejestratorki medyczne są na wagę złota. Dawno minęły już czasy, kiedy w renomowanych placówkach tolerowano niemiłe rejestratorki traktujące swoją pracę jak niechciany obowiązek. W nowoczesnej służbie zdrowia nie ma miejsca dla takich osób. Poszukiwane są rejestratorki, które nie tylko znają się na tym zawodzie i mają odpowiednią wiedzę, ale także właściwe nastawienie do zawodu i predyspozycje takie jak empatia, otwartość na drugiego człowieka, cierpliwość, miłe usposobienie. Te właśnie cechy są kluczowe podczas wykonywania tej pracy.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here