Perfekcyjne pakowanie paczek – o czym pamiętać?

0
Perfekcyjne pakowanie paczek

Sprzedaż online zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Rodzi to też większą konkurencję wśród firm, oferujących swoje towary za pośrednictwem Internetu.

Jedną z kluczowych kwestii w przypadku przesyłek e-commerce jest odpowiednie zabezpieczenie towarów. Paczka powinna zabezpieczyć zawartość oraz być piękną reklamówką firmy. Jak to zrobić dobrze i skutecznie? O tym opowiemy poniżej.

e-Commerce w Polsce – solidne wzrosty branży w dobie koronawirusa

Rok 2020 to był dziwny rok. Dla wielu gałęzi gospodarki przyniósł gigantyczne straty. W innych spowodował niespodziewane wzrosty. Jedną z dziedzin, która ewidentnie zyskała na przymusowym zamknięciu ludzi w domach, stało się e-commerce.

Konieczna izolacja społeczna sprawiła, że wiele osób chętniej nabywało rozmaite towary za pośrednictwem sieci, rezygnując z odwiedzin w sklepach stacjonarnych. Dotyczyło to produktów już wcześniej pozyskiwanych online, jak odzież, obuwie, książki i elektronika. Równocześnie Polacy zaczęli kupować w sklepach e-commerce inne rodzaje przedmiotów, jak na przykład żywność.

Każdy typ towaru wymaga odpowiedniego zapakowania, aby dotarł w optymalnej kondycji do osoby zamawiającej. Z tego też powodu sprzedawcy online muszą postawić na odpowiednie materiały pakowe.

Materiały pakowe dla e-commerce – czym muszą się wyróżniać?

Dobrze zapakowana paczka to oczywiście taka, która bez trudu przetrwa całą trasę z magazynu aż do drzwi adresata – w stanie nienaruszonym.

Konsumenci oczekują, że ich zamówienia trafią do nich w ekstremalnie krótkim czasie, a to wymaga wykorzystania odpowiednich materiałów pakowych, które są w stanie przetrwać zmienne warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne oraz przewóz w przestrzeniach ładunkowych samochodów, pociągów lub innych środków transportu.

Jakie materiały pakowe wybierają sklepy e-commerce?

Na rynku można znaleźć wiele produktów do pakowania, które przydają się do solidnego zabezpieczenia towarów. Szeroki ich wybór znajduje się choćby w sklepie e-Hurtownia-Opakowan.pl, pełnego sprawdzonych rozwiązań wysokiej jakości.

Podstawowym materiałem pozostają wciąż trwałe kartony i pudełka kartonowe. Łatwo zapakować w nie rozmaite produkty. Chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi. Takie paczki można dodatkowo wzmocnić zewnętrzną warstwą folii stretch, sprawiającą, że wilgoć i woda nie mają dostępu do środka.

Innym rozwiązaniem jest folia bąbelkowa, która tworzy wokół przedmiotów warstwę ochronną, zabezpieczającą nawet delikatne przedmioty przed zniszczeniami, wywołanymi przez uderzenia lub wstrząsy. Dzięki niej każdy przedmiot jest także chroniony przed przypadkowym zalaniem wodą.

Oddzielną kategorię stanowią wypełniacze. W tym charakterze stosuje się folie bąbelkowe, poduszki lub ekologiczny skropak. Ich zadaniem jest dokładne wypełnienie przestrzeni między zamówionym przedmiotem a brzegami opakowania. Dzięki temu produkty są optymalnie chronione przed wszelkimi uszkodzeniami. W ten sposób można transportować nawet ekstremalnie delikatne elementy, na przykład przedmioty wykonane ze szkła.

Oprócz standardowych produktów przydają się też rozmaite akcesoria, jak choćby taśmy pakowe, które można dodatkowo wzbogacić o logotyp firmy. Branding na opakowaniach staje się obecnie coraz popularniejszy. Dzięki niemu poprawia się walory wizualne paczki oraz tworzy nową przestrzeń do promocji marki.

Nowoczesne i praktyczne pakowanie paczek dla e-commerce

Sklepy internetowe rozwijają się prężnie. Duża konkurencja w branży sprawia, że coraz trudniej wyróżnić się spośród tłumu. Trzeba zatem przykładać dużą wagę do wszystkich elementów, w tym do trwałości i estetyki paczek wysyłanych do klientów.

W tym właśnie pomagają trwałe, niezawodne i świetnie się prezentujące materiały pakowe, nadające się do skutecznego zabezpieczenia w zasadzie każdego towaru.

Trzy cechy, po których poznasz dobre biuro tłumaczeń

0
biuro tłumaczeń

Potrzebujesz pojedynczego tłumaczenia lub rozważasz dłuższą współpracę? Niezależnie od okoliczności zawsze warto wybierać biura tłumaczeń zapewniające wysoką jakość usług. Dobrze wykonana praca nie będzie wymagała wydawania pieniędzy na poprawkę u innej firmy i nie narazi na problemy związane z błędnym przekładem. Sprawdź, czym wyróżniają się najlepsze biura tłumaczeń.

Wycena tłumaczenia według specjalizacji i za darmo

Najlepsze firmy nie żądają zapłaty już za samą wycenę tłumaczenia. Wyjątkiem może być jedynie sytuacja, w której określenie stawki wymagałoby poświęcenia dużej ilości czasu czy też. Jest to jednak mało prawdopodobne, a zwykłe tłumaczenie dokumentów zazwyczaj jest objęte standardowymi stawkami. Brak cennika nie powinien odstraszać, ponieważ wbrew pozorom może świadczyć o profesjonalizmie i indywidualnym podejściu do klienta.

Ponadto dobre biuro tłumaczeń nie stosuje jednej stawki dla wszystkich tłumaczeń. Zupełnie inna cena za jednostkę rozliczeniową powinna obowiązywać w przypadku np. prostego artykułu blogowego, instrukcji obsługi tokarki czy też tekstu naukowego z działu fizyki jądrowej. Ponadto wpływ na koszt powinien mieć również sam język tłumaczenia lub tekstu źródłowego. Najwyższe stawki zazwyczaj dotyczą rzadko spotykanych języków.

Sprawna komunikacja z klientem

Najłatwiejszym sposobem na ocenienie jakości usług biura tłumaczeń może być również sama komunikacja z pracownikami. Jeśli odpowiedź ze szczegółami wyceny nadejdzie dość szybko i biuro chętnie odpowiada na pytania potencjalnego klienta, to jest to z całą pewnością dobry znak. Istotne jest również podejście do klienta i traktowanie go w kulturalny sposób, zwłaszcza w trakcie ewentualnych negocjacji.

Dobra komunikacja powinna być obecna na każdym etapie współpracy. Klient ma prawo zapytać o postęp prac, choć oczywiście nie oznacza to wysyłania wiadomości dosłownie co godzinę. Niepokojącym znakiem może być milczenie obsługi biura w momencie, gdy zbliża się termin oddania i wysłane zostało zapytanie ze strony klienta. Przesłanie tłumaczenia po terminie bez uprzedzenia jest natomiast niedopuszczalne.

Współpraca ze znanymi markami

Przed wybraniem biura tłumaczeń warto zajrzeć na stronę firmy i sprawdzić, z kim jak dotąd współpracowano. W portfolio powinna pojawić się chociaż jedna znana firma. Biuro Tłumaczeń WORDit ma na swoim koncie tłumaczenia dla tak rozpoznawalnych marek i instytucji jak Lufthansa, Uniwersytet Jagielloński czy też Polska Akademia Nauk. Tacy klienci zdecydowanie oczekują najwyższej jakości usług.

Brak znanych nazw w portfolio nie musi jednak niepokoić – wystarczą nawet marki o zasięgu lokalnym czy też firmy lub instytucje znane w konkretnej branży. Ponadto pomocny może okazać się Internet. W sieci funkcjonuje wiele portali z recenzjami, czasami biura tłumaczeń mają również swoje strony w mediach społecznościowych. Warto sprawdzić profil firmy, ponieważ z opinii klientów można dużo się dowiedzieć.

Nauka angielskiego online

0
język angielski nauka

Wyobraź sobie opanowanie języka angielskiego w samoregulującym się i samokontrolującym się środowisku nauki – to brzmi idealnie, prawda? Weź odpowiedzialność za to, gdzie i kiedy chcesz się uczyć dzięki samodzielnej nauce angielskiego za pośrednictwem języka angielskiego dla początkujących.

Kto nie chciałby nauczyć się nowej umiejętności lub języka, oszczędzając przy tym setki złotych? Zredukuj niepotrzebne koszty związane z wyposażeniem sali lekcyjnej i przestrzenią, opierając się na Internecie. Z kursem angielskiego online, wszystko czego potrzebujesz to odpowiednie oprogramowanie i sprzęt do zalogowania się i uzyskania materiałów do nauki. My to oferujemy zupełnie za darmo.

Nauczysz się języka globalnego – języka używanego na całym świecie

W artykule Kyung Lah opublikowanym w CNN stwierdzono, że duże przedsiębiorstwa w coraz większym stopniu wykorzystują znajomość języka angielskiego jako konieczność wśród swoich pracowników. Dzięki globalizacji firmy chcą się bardziej komunikować, a który z nich jest najczęściej używanym językiem? Pańskie przypuszczenia są tak samo dobre jak nasze. Ucz się dziś języka angielskiego w swoim biurze lub domu i stań się częścią zjawiska globalizacji.

Nauka angielskiego we własnym tempie to coś co studenci cenią sobie najbardziej. Nauka w klasie jest uzależniona od innych osób. Ucząc się samodzielnie, nie ma tego problemu. Uczysz się angielskiego wtedy kiedy masz na to czas i ochotę.

Powyższa sytuacja na pewno jest ci znana, i zapewne zgodzisz się ze mną, że kursy języka angielskiego online nie są tak stresujące jak kursy prowadzone w sposób tradycyjny. Jeśli materiał jest za prosty, przechodzisz do kolejnej lekcji angielskiego, jeśli jest za trudny, to przerabiasz wszystko jeszcze raz.

Jesteś studentem albo pracującym rodzicem, który chce poprawić swoje czasy angielskie? Mamy dobre wieści! Wciąż możesz jechać na wakacje z rodziną i jednocześnie uczęszczać na zajęcia z angielskiego. Wykorzystaj te kilka minut zanim wszyscy przygotują się do wyjścia na plażę czy na narty i naucz się kilku cennych angielskich wyrażeń – wszystko czego potrzebujesz to połączenie internetowe i adres naszej strony do darmowej nauki języka angielskiego.

Dzięki odpowiedniemu materiałowi nauczania i kursowi, angielski może być as easy as a pie jak to mówią Anglicy. Starannie opracowany kurs może sprawić, że nauka online będzie się wydawać łatwa. Pomyślne ukończenie kursu pozwoli Ci zrozumieć kilka kluczowych odniesień do popkultury, które mogą okazać się bardzo pomocne w „zdobyciu serca” potencjalnego klienta biznesowego. Nie zapomnij jednak o słowach kluczowych – odpowiedniej stronie do nauki angielskiego z odpowiednim materiałem kursowym.

Kupno nieruchomości pod inwestycję w Warszawie

0
Kupno nieruchomości pod inwestycję w Warszawie

Każdy, kto jest zainteresowany zainwestowaniem pieniędzy, powinien wziąć pod uwagę zakup nieruchomości. Jest to jeden z najbezpieczniejszych środków zamrożenia pieniędzy, ale zarazem wprowadzenia ich w obrót. Częstą i opłacalną praktyką jest nabywanie gruntów, lokalów mieszkalnych lub usługowych w celu odświeżenia/odremontowanie, a następnie dalszej sprzedaży w lepszej cenie, bądź ich wynajęcie. Obie metody gwarantują dodatkowe pieniądze do codziennego budżetu.

Co ma do zaoferowania współczesny polski producent dzianin?

0
polski producent dzianin

Na co coraz częściej zwraca się uwagę podczas zakupu ubrań? Nie chodzi już tylko o fason i kolor odzieży. Jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami. Zaczynamy cenić produkty starannie uszyte z dobrych jakościowo materiałów. Tanie i słabej jakości wyroby nie stanowią już naszego zainteresowania. I bardzo dobrze. Przecież to, co ubieramy, nie wpływa jedynie na nasz wygląd, ale również i zdrowie. Producenci modowi mają tego świadomość, dlatego do swoich kolekcji wybierają materiały pochodzące od polskich twórców dzianin.

Z taką firmą warto współpracować

Czy warto współpracować z firmą, która posiada bogate zaplecze technologiczne, doświadczonych pracowników oraz nieskończoną paletę pomysłów? Odpowiedź jest tylko jedna: oczywiście, że tak. Tylko gdzie taką firmę znaleźć? Prawda jest taka, że naprawdę nie trzeba daleko szukać. W mieście Łódź od prawie dwóch dekad z powodzeniem funkcjonuje producent dzianin o nazwie Mar-Pol.

Ta rodzinna firma posiada ogromne doświadczenie w produkcji różnego rodzaju dzianin. W ofercie są gotowe dzianiny, które charakteryzują się niezwykle starannym wykonaniem. Co istotne, załoga firmy otwarta jest także na realizację nawet najbardziej wyszukanych indywidualnych projektów. W skład firmy wchodzi nie tylko dziewiarnia, ale także szwalnia.

Klienci mogą liczyć na pełną kompleksowość usług. Oznacza to, że Mar-Pol oferuje możliwość zamówienia wysokogatunkowych przędz z całego świata, wyprodukowanie i wybarwienie tkanin, aż do uszycia konkretnych kolekcji. Współpraca może dotyczyć realizacji całego procesu produkcji odzieży, jak i poszczególnych etapów. Wśród klientów przedsiębiorstwa znajdują się takie uznane marki modowe jak 4F, Reserved, Prosto oraz Octagon. Szczegółowe informacje na temat warunków współpracy znajdują się pod adresem internetowym: https://www.mar-pol.net.pl/wspolpraca.

Atrakcyjne produkty dziewiarskie

W związku z tym, że firma Mar-Pol posiada nowoczesne urządzenia i maszyny dziewiarskie, może wyprodukować różnego rodzaju atrakcyjne materiały. W katalogu produktów znaleźć można między innymi:

 • dzianiny sportowe, które posiadają właściwości antybakteryjne i ograniczają powstawanie brzydkiego zapachu w trakcie ich użytkowania,
 • dzianiny użytkowe, które wykorzystuje się do szycia pościeli, prześcieradeł, ręczników, ścierek, poduszek, kołder,
 • dzianiny materacowe, z których szyje się wysokogatunkowe pokrowce na materace używane do snu,
 • dzianiny bawełniane, w tym: atłas, batyst, aksamit, kreton, sztruks, dżins, tarlatan,
 • dzianiny z elastanem, które idealnie nadają się do produkcji pończoch, odzieży sportowej, strojów kąpielowych,
 • wykonane z naturalnych włókien dzianiny eko,
 • dzianiny żakardowe, nadające się do produkcji wytrzymałych, przewiewnych, niegniotących i szybko schnących wyrobów odzieżowych,
 • dzianiny mundurowe, przydatne do szycia odzieży dla służb mundurowych, w tym: Policji, wojska, służby więziennej.

Asortyment dzianin jest atrakcyjny również ze względu na bogatą kolorystykę oraz paletę wzorów. Warto podkreślić, że producent oferuje gotowe wyroby, jak również chętnie realizuje zamówienia specjalne.

Druk na dzianinach

W zakres oferowanych usług wchodzi nie tylko produkcja tkanin, ale także możliwość umieszczenia na nich dowolnych nadruków. W opcji jest druk cyfrowy, druk sublimacyjny, druk płaski oraz druk rotacyjny.

Załoga firmy zaprasza do kontaktu telefonicznego lub poprzez e-mail. Każdy klient może liczyć na fachowe doradztwo i możliwość długofalowej współpracy.

Spółka komandytowa – na czym polega taka forma prowadzenia biznesu?

0
spółka komandytowa

Spółka komandytowa nie jest najpopularniejszym sposoby na prowadzenie działalności gospodarcze jednak warto zapoznać się z jej formą i zasadami działania. W takiej spółce odpowiedzialność jednego ze wspólników jest ograniczona, natomiast drugi odpowiada wobec wierzycieli w sposób nieograniczony.Czym dokładnie jest spółka komandytowa i w jaki sposób działa? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/spolka-komandytowa-ksiegowosc-podatki-kapital-zakladowy/

Co to jest spółka komandytowa?

Jest to forma spółki osobowej, która posiada zdolność prawną, sądową oraz procesową, choć jednocześnie nie posiada osobowości prawnej. Taka spółka nie posiada ani zarządu, ani innych organów i nie odpowiada za swoje długi, ponieważ odpowiadają za nie samodzielnie wspólnicy.

Spółka ma możliwość:

 • nabywania prawa,
 • zaciągania zobowiązań,
 • kupowania nieruchomości 
 • pozywania i bycia pozwaną do sądu. 

Spółka komandytowa jest to spółka osobowa – podobnie jak spółka jawna, spółka partnerska oraz spółka komandytowo-akcyjna. Jej celem jest wykonywanie działalności gospodarczej.

Kto tworzy spółkę komandytową? 

Tworzą ją minimum dwie osoby. Jak dzielą się ich role? 

 • komandytariusz (wspólnik pasywny) ogólnie nie prowadzi spraw spółki i nie reprezentuje jej. Odpowiada głównie za zobowiązania spółki tylko do określonej w umowie spółki kwoty tzw. sumy komandytowej.
 • komplementariusz (wspólnik aktywny) to osoba, która prowadzi sprawy spółki i reprezentuje ją na zewnątrz. Taka osoba jest odpowiedzialna za zobowiązania spółki całym swoim majątkiem.

Wspólnikami wa takiej formie spółki mogą być osoby fizyczne, a także osoby prawne lub jednostki organizacyjne ze zdolność prawną. W nazwie spółki powinno znaleźć się nazwisko lub nazwa jednego z komplementariuszy oraz dodanie przypisku „spółka komandytowa” (ze skrótem „sp.k.”).

Co powinno znaleźć się w umowie spółki komandytowej? 

W umowie zawarcia takiej formy spółki powinna znaleźć się:

 • nazwa, 
 • siedziba, 
 • przedmiot działalności spółki, 
 • czas trwania spółki (jeśli takowy jest wyznaczony),
 • wkład wnoszony przez wspólników i jego wartość,
 • zakres odpowiedzialności każdego komandytariusza wobec wierzycieli, czyli suma komandytowa.

Spółka komandytowa – kapitał zakładowy, księgowość, podatki

Podczas zawiązywania spółki komandytowej nie ma obowiązku wniesienia kapitału zakładowego.

Spółka komandytowa ma jednak obowiązek prowadzenia pełnej księgowości, czyli ksiąg rachunkowych.

Taki rodzaj spółki nie płaci podatku dochodowego. Daninę dla państwa płacą jej wspólnicy. Przychody określa się proporcjonalnie do prawa wspólnika do udziału w zysku. Prawa te są równe dla wszystkich wspólników – chyba, że umowa przewiduje inne rozwiązanie. Każdy wspólnik płaci sam za siebie podatek dochodowy: dochodowy od osób fizycznych albo podatek dochodowy od osób prawnych. 

Spółka komandytowa jest podatnikiem (VAT).

Zobacz też: http://www.cegos.pl/estonski-cit-czym-jest-i-dla-kogo-jest-przeznaczony/ 

Doradztwo kredytowe – na czym polega, dla kogo przeznaczone są usługi doradcze i dlaczego warto z nich skorzystać?

0
Doradztwo kredytowe

Usługi doradztwa kredytowego dla osób prywatnych i firm.

Czym jest doradztwo kredytowe?

Doradztwo kredytowe to usługa wykonywana przez osoby posiadające ekspercką wiedzę z zakresu bankowości, a szczególnie kredytów bankowych. Dotyczy to różnego rodzaju kredytów, w tym hipotecznych, samochodowych czy gotówkowych. Usługa polega na udzielaniu osobom prywatnym lub firmom informacji na temat najbardziej aktualnych i najkorzystniejszych ofert bankowych oraz fachowych porad, które ułatwią potencjalnemu kredytobiorcy wybór optymalnego produktu kredytowego. Usługi świadczone w ramach doradztwa kredytowego mogą obejmować także pomoc na kolejnych etapach związanych z podpisaniem umowy kredytowej, w tym negocjację warunków kredytu z bankiem i merytoryczne wsparcie podczas finalizacji umowy, w szczególności objaśnienie skomplikowanych zapisów w treści dokumentu i naświetlenie przepisów prawa bankowego. Usługi doradztwa kredytowego świadczone są przez niezależnych doradców kredytowych, którzy nie są związani umowami pośrednictwa z bankami ani też innymi instytucjami finansowymi, co gwarantuje że przedstawione przez nich propozycje kredytów są wynikiem obiektywnej oceny.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradztwa kredytowego?

Biorąc pod uwagę znaczną liczbę banków działających w Polsce oraz duże różnice w ofercie kredytowej pomiędzy poszczególnymi instytucjami, porównanie ofert pod kątem wyboru najkorzystniejszej propozycji wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale także czasu. Z tego powodu warto skorzystać z usługi profesjonalnego doradztwa kredytowego, która zagwarantuje nam możliwość szybkiego zapoznania się z ofertami kredytów dopasowanymi do naszych oczekiwań oraz bieżącej sytuacji finansowej i finalnie umożliwi wybór optymalnego wariantu. Doradcy kredytowi posiadają dostęp do ofert nawet kilkudziesięciu banków, które mogą zestawić i porównać pod kątem różnych parametrów, takich jak wysokość oprocentowania i prowizji, okres kredytowania, całkowity koszt kredytu, sposób spłaty kredytu (raty równe lub malejące). Dzięki posiadanym narzędziom w postaci kalkulatorów kredytowych doradca jest w stanie wyliczyć naszą zdolność kredytową, dlatego przedstawione przez niego propozycje dotyczyć będą ofert tylko tych banków, w których mamy szanse na uzyskanie kredytu. Po dokonaniu przez klienta wyboru konkretnej propozycji, doradca kredytowy może w naszym imieniu negocjować warunki z bankiem, tak aby były one jeszcze bardziej korzystne. Doradca może także towarzyszyć nam podczas podpisywania umowy kredytowej, służąc radą i wsparciem merytorycznym. Skorzystanie z usług doradcy kredytowego pozwoli zaoszczędzić czas, który poświęcilibyśmy na wizyty w bankach lub porównywanie ofert w internecie, ale przede wszystkim zagwarantuje, że dokonany wybór będzie najlepszy i w pełni bezpieczny.

Kto powinien skorzystać z usług doradztwa kredytowego?

Z usług doradztwa kredytowego skorzystać może każdy, jednak jest to rozwiązanie szczególnie polecane pewnym grupom kredytobiorców. Na profesjonalne doradztwo przed zaciągnięciem kredytu powinny się zdecydować zwłaszcza osoby:

 • nieposiadające wiedzy na temat bankowości i kredytów,
 • nieposiadające czasu na porównywanie ofert kredytowych,
 • posiadające słabą zdolność kredytową,
 • posiadające trudności z wypełnianiem dokumentów i załatwianiem formalności,
 • chcące wynegocjować z bankiem korzystne warunki kredytu.

Gdzie odebrać towar importowany z Chin do krajów Unii Europejskiej?

0
Gdzie odebrać towar importowany z Chin do krajów Unii Europejskiej

Bardzo popularną metodą optymalizacji podatkowej jest decyzja odbioru towaru z Chin w innym kraju Unii Europejskiej niż Polska. Dlaczego warto się na to zdecydować? W jakim stopniu takie rozwiązanie jest opłacalne? Artykuł wyjaśni wszystkie wątpliwości, więc zapraszamy do dalszej lektury.

Importowanie towarów z Chin do Unii Europejskiej

Zanim zamówi się w Chinach partię potrzebnego towaru, warto zastanowić się nad wysłaniem go do jednego z krajów Unii Europejskiej. Najczęściej wybieranym przez polskich importerów miejscem jest Hamburg. Miasto posiada jeden z największych portów w Europie, a jego roczny obrót jest liczony w miliardach złotych. Polskich przedsiębiorców przyciąga również nieduża odległość do polskiej granicy. Jednak dlaczego taki zabieg jest wykorzystywany? Otóż wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów importowanych z Chin jest legalnym sposobem na znaczne zmniejszenie wysokości płaconych podatków.

Na czym polega wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów importowanych z Chin?

Wybierając jako miejsce odbioru towaru takie miasto jak Hamburg, importer nie będzie musiał płacić podatku VAT. Ale dlaczego tak się dzieje? Otóż odprawa celna może odbyć się w każdym kraju Unii Europejskiej i tam też powinien być odprowadzony podatek. Ale jeżeli towar zostaje przewieziony do innego kraju członkowskiego w ramach transakcji wewnątrzwspólnotowej, następuje zwolnienie z opodatkowania. Prześledźmy to na konkretnym przykładzie, aby lepiej zobrazować sytuację. Zamawiając w Chinach kontener otwieraczy do butelek jako Polacy, wcale nie jesteśmy zmuszeni do wyznaczenia miejsca odbioru, znajdującego się w Polsce. Możesz po prostu zamówić towar do Hamburgu i stamtąd w ramach wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów przetransportować go do Polski. Taki proces nosi miano procedury 42.

Procedura 42

Każdy importer z Chin jest zmuszony do zapłacenia podatku VAT w ciągu 10 dni od dnia otrzymania z urzędu dokumentu celnego. Procedura 42 jest legalnym sposobem na ominięcie tego podatku. Tak jak zostało już napisane, kiedy zamówiony towar zostaje przekazany z jednego kraju UE do drugiego, nie musi podlegać podatkowi VAT. Jest to ogromna ulga, szczególnie przy dużych zamówieniach. Przykładowo towar o wartości 200 000 zł generuje nam podatek VAT w wysokości 46 000 zł. Także przy wykorzystaniu procedury 42, jedynym kosztem który ponosimy jest wynajęcie przedstawiciela fiskalnego. A jego wynagrodzenie wynosi jedynie 200-300 euro!

Kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń

0
Kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń

Kredyt gotówkowy ciągle cieszy się ogromną popularnością. To wszystko za sprawą faktu, że można zadysponować go na zupełnie dowolny cel. Jednak najczęściej zaciągnięcie tego typu pomocy finansowej wiąże się z dokładną weryfikacją klienta przez bank. Spowodowane jest to przede wszystkim tym, że banki chcą mieć pewność, czy dany klient jest w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie.

Czy można jednak znaleźć bank, który nie wymaga zaświadczeń przy udzielaniu kredytu gotówkowego? Oczywiście! Sprawdź https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe. Chociaż zdecydowana większość banków wymaga przedstawienia odpowiednich dokumentów, jest możliwe także znalezienie firmy, która udziela kredyty gotówkowe bez zaświadczeń.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń — o co dokładnie chodzi?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to oferta, w której banki ograniczają wszystkie formalności do zupełnego minimum. Decydując się na taką ofertę nie musimy już przedstawiać zaświadczenia o wysokości otrzymywanych dochodów czy zaświadczenia od pracodawcy o zatrudnieniu. Jednak niestety nie oznacza to, że nie trzeba przedstawiać zupełnie żadnych dokumentów. W takim wypadku bank najczęściej będzie wymagał od kredytobiorcy sporządzenia oświadczenia z wyliczoną średnią zarobków z kilku ostatnich miesięcy.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczenia o dochodach. Ile najwięcej można pożyczyć?

Jeżeli chodzi o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń i to, jaka jest największa kwota, jaką można pożyczyć, niestety nie ma na to konkretnej odpowiedzi. Nie są to w takim wypadku zbyt wysokie sumy, a kwota najczęściej jest ustalana indywidualnie przez bank — zwykle w granicy 10 -20 tysięcy złotych. Jeżeli jednak chcielibyśmy pożyczyć znacznie większą sumę, wówczas może okazać się, że bank będzie wymagał dodatkowego ubezpieczenia.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Kto ma szanse go otrzymać?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to oferta bankowa skierowana do pełnoletnich osób, które regularnie otrzymują dochód. W przypadku tego rodzaju kredytu źródło tego dochodu najczęściej nie jest istotne, liczy się przede wszystkim regularność. Może być to dochód uzyskiwany z każdej formalnie możliwej umowy o wykonywaniu pracy, ale także środki z renty czy emerytury.

Chociaż kredyt gotówkowy bez zaświadczeń jest możliwy, nie oznacza to jednak, że zupełnie każdy może go otrzymać.  Kto więc ma szanse? Takie zobowiązanie kredytowe przeznaczone jest dla osób, które:

 • Są pełnoletnie;
 • Mają stałe, regularne dochody;
 • Otrzymują odpowiednio wysokie wynagrodzenie;
 • Mają pozytywną historię w BIK;
 • Nie posiadają zadłużeń i nie są wpisane do KRD.

Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt gotówkowy?

Decydując się na kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, tak jak w przypadku każdego innego kredytu, największą uwagę trzeba zwrócić na oprocentowanie oraz sprawdzić wszystkie dodatkowe koszty kredytowania. W wyborze jak najlepszej oferty pomocny będzie kalkulator kredytowy, który jest dostępny w internecie oraz porównywarki takie jak Totalmoney i rankingi kredytów. Dzięki takim prostym narzędziom będziemy w stanie wybrać jak najlepszą ofertę, dopasowaną do naszych potrzeb, w zaledwie kilka minut.

Kredyt gotówkowy bez BIK — czy to możliwe?

Kredyt jest ofertą zarezerwowaną tylko dla banków, która podlega prawu bankowemu. Co za tym idzie, banki są zobowiązane do sprawdzenia każdego potencjalnego klienta w BIK. Istnieje jednak alternatywne rozwiązanie dla osób, które obawiają się sprawdzenia historii w Biurze Informacji Kredytowej, ponieważ mają już inne zobowiązania i mają problem z ich spłaceniem. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie pożyczka w firmie pozabankowej. Takie instytucje nie mają obowiązku sprawdzać swoich klientów w bazach BIK czy KRD. Jednak trzeba się liczyć z tym, że decydując się na taką pożyczkęm jej kwota nie będzie zbyt duża, a okres spłaty będzie trwał najwyżej kilka miesięcy. Pamiętajmy również, że pożyczki w końcowym rozrachunku mogą okazać się dosyć drogie, gdyż zawierają wysokie oprocentowanie, prowizje i dodatkowe opłaty. To wszystko spowodowane jest tym, że ryzyko niespłacenia pożyczki jest dosyć wysokie. Takie rozwiązania dają firmom pożyczkowym większą pewność na spłatę zadłużenia.

Ile zarabia architekt?

0
ile zarabia architekt

Marzysz o pracy w zawodzie architekta? Jeśli tak, musisz posiadać nie tylko kierunkowe wykształcenie i niezbędne umiejętności, ale również stosowne uprawnienia budowlane, które umożliwią Ci pracę w tej profesji. Rodzi się jednak pytanie, jak to jest z zarobkami architekta? Czy rzeczywiście jest to jeden z najbardziej prestiżowych i najlepiej opłacanych zawodów w Polsce?

Pensja architekta – ile wynosi?

Jak wynika z prowadzonych statystyk, mediana zarobków architekta kształtuje się na poziomie 5620 złotych brutto. Są to oczywiście dane uśrednione, albowiem co drugi specjalista otrzymuje wynagrodzenie w przedziale 4500-6850 zł brutto, podczas gdy „najgorzej opłacani” co miesiąc mogą liczyć na pensję w wysokości 4500 zł brutto.

Co wpływa na wysokość płacy?

To, ile zarabia architekt, jest w dużej mierze uwarunkowane stażem jego pracy, posiadanym doświadczeniem zawodowym czy wykształceniem. Duży wpływ na wysokość wynagrodzenia ma również wielkość i lokalizacja firmy, w jakiej pracuje. Jak wynika z danych, specjaliści zatrudnieni w dużych przedsiębiorstwach i z siedzibami w miastach mogą liczyć na wyższą płacę. Mowa o tych pracujących w stolicy, ale również Trójmieście.

Jakie czynniki determinują wysokość wynagrodzenia?

Pensja, jaką co miesiąc otrzymuje architekt, jest uzależniona od kilku czynników. Do najważniejszych z nich można zaliczyć m.in. kapitał firmy. Jeśli firma jest duża, rentowna i dobrze prosperująca to może sobie pozwolić na wzrost płacy dla pracowników. Na zarobki architekta wpływa również wykształcenie i staż pracy. Na znacznie lepsze warunki płacowe może liczyć absolwent studiów doktoranckich o długim stażu niż osoba posiadająca wyłącznie tytuł magistra i nie mająca zbyt dużego doświadczenia w zawodzie. W dalszej kolejności wymienić należy wielkość firmy, w której architekt jest zatrudniony oraz miejsce – czy pracuje w małym mieście czy dużej aglomeracji.

Czy można podwyższyć kwotę wynagrodzenia?

Zarobki architekta nie są sztywne i mogą ulec zmianom. Oprócz tak oczywistych spraw, jak ubieganie się o podwyżkę czy zmiana pracy na lepiej płatną, można posiłkować się braniem dodatkowych godzin w pracy czy szukaniem zleceń. Ciekawą opcją jest również rozszerzenie swoich umiejętności o zdolność programowania, którą później można wykorzystać do tworzenia aplikacji usprawniających codzienną pracę w firmie. Dlaczego to takie ważne? Mianowicie dlatego, że stworzony przez architekta program może zmniejszyć czas potrzebny na wykonanie danego zadania (nad którym pracowałaby jedna lub więcej osób), a to z kolei pozwoli zaoszczędzić środki finansowe i w konsekwencji pozytywnie wpłynie na zarobki architekta – programisty.

Zobacz też