Jak zmienia się rynek pracy w Polsce?

0
Jak zmienia się rynek pracy w Polsce?

Rynek pracy zmienia się coraz szybciej i nawet coraz bardziej optymistyczne statystyki Głównego Urzędu Statystycznego nie spowodowały stabilizacji w tym zakresie. Na co muszą być gotowi pracownicy, jeżeli chcą być zadowoleni ze swojego zatrudnienia?

Jak otrzymać zwrot podatku we Wrocławiu?

0
Jak otrzymać zwrot podatku we Wrocławiu?

Z pewnością wielu czytelników zdążyło się już zaznajomić z procesem rozliczaniu podatku dochodowego w naszym kraju. Przychodzi ten jeden moment w roku, w którym musimy usiąść do komputera, bądź udać się do odpowiedniego urzędu skarbowego i złożyć tzw. zeznanie podatkowe, które umożliwi późniejszy zwrot podatku. Wrocław to miasto wojewódzkie, dlatego znajdziemy w nim oczywiście urząd skarbowy, w którym powinni rozliczać się wszyscy mieszkańcy podlegający konkretnym obszarom. To wyznaczane są ze względu na miejsce zameldowania.

Jak to przebiega?

Pracodawca zatrudniający osoby na poszczególne umowy jest zobowiązany odprowadzać podatek dochodowy, a w wyznaczonym okresie wysłać do pracownika dokumenty. Ten z kolei musi je rozliczyć, by na tej podstawie urząd skarbowy mógł dokonać zwrotu podatku. Wrocław to wielkie i rozwinięte miasto, dlatego istnieje tutaj bardzo duża liczba mniejszych i większych firm. Należy pamiętać, że również osoby prywatne są zobowiązane do tego, aby rozliczać się z podatków. Te w głównej mierze będzie regulowała forma zatrudnienia i umowa, jaką podpisaliśmy z pracodawcą.

Jak rozliczyć PIT?

Rozliczanie najpopularniejszej formy pita, czyli tego, który otrzymują osoby prywatne od swojego pracodawcy to dosyć łatwy sposób, ponieważ wystarczy włączyć specjalny kreator, których w Internecie znajdziemy niemało. Kreator poprowadzi nas przez cały proces, podpowie gdzie wpisać konkretne liczby itd. Nieco bardziej skomplikowanie wygląda sytuacja w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej lub rozliczania większych firm, w których struktura bywa nieco bardziej skomplikowana. Wtedy najlepiej udać się do wyspecjalizowanej firmy, która zadba o prawidłowy proces zwrotu podatku. Wrocław to miasto, w którym istnieje wiele takich instytucji, wiec jeżeli nie posiadamy na stałe zatrudnionego księgowego, wystarczy zwrócić się jednorazowo w takie miejsce. Warto zaznaczyć, że niedopilnowanie prawidłowości procesu lub wszelkie przekłamania mogą prowadzić nawet do poważnych zarzutów względem osoby, która je popełnia. W niektórych przypadkach może być to nawet wyrok skazujący. Oczywiście nie należy się obawiać, ponieważ jeżeli wszystko będzie jak należy, nie powinniśmy mieć żadnych problemów z tego względu. Warto dopilnować tego, aby wszystko przebiegało, jak należy również ze względu na własne dobro. Przecież ostatecznie to my otrzymujemy zwrot i z pewnością suma, które do tej pory odprowadzaliśmy, okaże się przydatna i mamy pewności, że zostanie dobrze spożytkowana.

Czym jest i jakie korzyści niesie ze sobą e-faktura?

0
Czym jest i jakie korzyści niesie ze sobą e-faktura?

Papierowe faktury to już przeszłość – coraz więcej firm decyduje się na wygodniejsze e-faktury. Jakie są główne zalety fakturowania elektronicznego?

Wartość rynkowa mieszkania – jak się ją oblicza?

0
Wartość rynkowa mieszkania - jak się ją oblicza?

Wartość rynkowa mieszkania to ważny indykator, który warto wziąć pod uwagę podczas transakcji nabywania nieruchomości. O czym trzeba pamiętać?

Jak szybko i tanio założyć sklep internetowy?

0
Jak szybko i tanio założyć sklep internetowy?

E-commerce to branża, która cieszy się coraz większą popularnością. Pomimo tego, że na rynku funkcjonuje już ogromna ilość sklepów internetowych, to niemal każdy może wejść na rynek i wybić się z swoim projektem. Możliwości kariery jest wiele. Ważne jest to, aby podejść do biznesu online poważnie. Wiele osób nie ma pojęcia o tym, jak szybko założyć sklep internetowy. Pomijając formalności urzędowe związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej, na głowie mamy również wiele innych spraw.

Twój umysł jest przeciążony? Wybierz się w regenerującą siły podróż do Nowej Zelandii

0
Wybierz się w regenerującą siły podróż do Nowej ZelandiiWybierz się w regenerującą siły podróż do Nowej Zelandii

Przynajmniej raz do roku powinniśmy sobie zrobić zasłużone wakacje. Człowiek pracujący cały rok bez odpoczynku będzie przepracowany. Ciało i umysł będzie zmęczone. Najlepiej oderwać się nie tylko od pracy, ale od całego życia codziennego. Świetnym rozwiązaniem są podróże w nieznane miejsca. W Nowej Zelandii zobaczysz wszystkie krajobrazy, jakie posiada natura: lodowiec, lasy tropikalne, egzotyczne zwierzęta i wiele innych. To tutaj oderwiesz się od rzeczywistości i nabierzesz sił na dalszą pracę.

Wycieczka do Nowej Zelandii – co warto zwiedzić?

1. Półwysep Coromandel. Najbardziej malownicze, urokliwe miejsce. Znajdują się tutaj pozostałości po kopalniach złota oraz architektury kolonialnej. To tutaj rozciąga się piękna zieleń pasmach górskich i jest piaszczysta plaża. Miejsce to jest najpopularniejsze wśród urlopowiczów, którzy pragną wypoczynku i relaksu.
2. Rezerwat Tongario. Leży w najstarszym parku narodowym. Istnieje tutaj kilka wulkanów (niektóre są czynne). Znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Teren wulkaniczny, trawiasty i płaskowyżynny.
3. Rezerwat Te Wahipounamu o powierzchni 2,6mln ha. Pełen polodowcowych fiordów, wysokich gór, wydm. To tutaj są trzy lodowce.
4. Nelson – na tym terenie położone są trzy parki narodowe. Teren pokryty lodowcami, panują tutaj świetne warunki narciarskie.
5. Zatoka Bay of Plenty. Świetne miejsce na kąpiel i wypoczynek na plaży. W tym miejscu uprawiane jest kiwi – symbol Nowej Zelandii.
6. Eastland – miejsce, w którym na całym świecie najwcześniej wschodzi słońce.
7. Największe miasto w Nowej Zelandii, czyli Auckland. Warto zwiedzić w nim muzeum sztuki Maorysów. Zbiory przyrodnicze, kolekcje okazów morskich to tylko niektóre atrakcje.
8. Bajkowe miasto Wellington. Położone nad zatoką, wśród malowniczych wzgórz. Tętni tutaj życie towarzyskie: tętnią bary, kawiarnie, restauracje i inne.

Jak dotrzeć do Nowej Zelandii?

Praktycznie z każdego większego miasta na całym świecie. Najlepiej wybrać się tam w okresie od grudnia do marca.

Papier ksero – niezbędny artykuł biurowy

0
Papier ksero - niezbędny artykuł biurowy

Jednym z podstawowych i bardzo istotnym artykułem biurowym jest papier ksero. Jest to artykuł biurowy, który niezbędny jest podczas drukowania, kopiowania. Występuje w różnych formatach. Do najczęściej stosowanych zaliczają się format A 4 format A 5 oraz format A 3. Papier występuje w kolorze białym lub w dowolnie wybranym kolorze. Może występować również w formie ozdobnej. Różni się między sobą także gramaturą. Do najczęściej występujących gramatur papieru ksero zaliczają się: 80 g, 100 g, 120 g, 200 g. Różnią się także jakościom. Warto przed dokonaniem zakupu sprawdzić jaką jakość oferuje dany producent.

Papier ksero wykorzystywany jest w:

 • kancelariach – do dokumentacji, rozliczeń, zamówień, faktur, rozliczeń,
 • biurach rachunkowych – do faktur, rozliczeń, zamówień, dokumentacji, raportów,
 • biurach księgowych – do faktur, zamówień, dokumentacji, raportów, zamówień,
 • firmach prowadzących dany rodzaj działalności gospodarczej,
 • sekretariatach szkolnych – do zamówień, dokumentacji, rozliczeń,
 • domach – do pism różnego rodzaju, dokumentacji, notatek, rysunków,
 • gabinetach lekarskich – do drukowania recept oraz kart chorobowych,

oraz innych miejscach.

Można kupować go w mniejszych lub większych ryzach. W zależności od ilości zużywanego papieru można zastanowić się czy bardziej opłacalne będzie zakupienie małej ryzy, czy też większej. Jeśli chodzi o zakupy hurtowe zdecydowanie bardziej się opłacają. Koszty są zdecydowanie mniejsze niż przy zakupie małych opakowań. Jeśli potrzebny jest do firmy, biura, gabinetów lekarskich, sekretariatów warto zaopatrzyć się w zakup hurtowy. Jeżeli korzystamy z papieru w domu i nie zużywamy go za wiele można kupić mniejsze opakowanie.

Papier ksero jest bardzo przydatny nie tylko do kopiowania, czy drukowania. Przydaje się także do rysunków namalowanych przez dzieci, do robienia notatek. Posiada liczne zastosowanie. Jest bardzo przydatny w wielu sytuacjach. Wykorzystywany jest również do drukowania zdjęć. Do tego celu kupuje się lepszej jakości, grubszy rodzaj papieru. Jest to specjalny papier do zdjęć. Tego rodzaju artykuł biurowy jest przeznaczony do różnych modeli drukarek, skanerów, faksów.

Papier ksero i jego liczne zastosowanie w codziennym użytkowaniu

 • Stosuje się go do kopiowania, drukowania,
 • Stosuje się go do skanowania,
 • Stosuje się go do faksowania,
 • Stosuje się go do drukowania zdjęć, robienia odbitek,
 • Stosuje się go do rysunków, notatek.

Jest wielu producentów tego rodzaju asortymentu biurowego. Można kupować go hurtowo – w hurtowniach (w takiej sytuacji nie naliczana jest marża), detalicznie. Można dokonywać zakupów w sklepach stacjonarnych, z asortymentem biurowym, marketach lub sklepach internetowych. Istnieje wiele możliwości dokonania zakupu tego rodzaju asortymentu biurowego. Warto przed dokonaniem zakupu sprawdzić sprzedawcę, opinię oraz porównać ceny w różnych miejscach. Można to zrobić za pośrednictwem internetu.

Gdzie szukać najlepszej pierwszej pożyczki z RRSO 0%?

0

Zastanawiasz się nad tym, gdzie znajdziesz pierwszą pożyczkę z RRSO 0%? W takiej sytuacji tak naprawdę nie ma się, o co martwić, mnóstwo firm pożyczkowych oferuje pierwszą pożyczkę za darmo (oddajemy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy). Warto jednak podkreślić, że mimo wszystko do otrzymania pożyczki powinna nas czekać jeszcze pewna droga, droga zaczynająca się od odpowiedniej decyzji dotyczącej pożyczki.

Pożyczka z RRSO 0% to nie wszystko

Sytuacja, w której oddajemy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy, jest fantastyczna. Można powiedzieć, że nic lepszego już na nas nie będzie czekać. Niemniej wcale nie oznacza to tego, że mamy zdecydować się na jedną z takich pożyczek. Wszystko zależy od tego, jak na dany moment wyglądają nasze finanse. Co z tego, że pożyczymy 1000 zł na 30 dni, jak po upływie 30 dni nie będziemy mogli dokonać spłaty? Naturalnie są pewne sytuacje, których nie można przewidzieć i nie o nie tutaj chodzi. Po prostu czasem mamy na tyle poważne problemy finansowe, że decydujemy się na pożyczkę, mimo spodziewanych problemów ze spłatą.

Skoro już jesteśmy przy problemach ze spłatą, warto także nawiązać do zawarcia umowy. Nie można wykluczyć, że w umowie znajdzie się zapis mówiący o tym, iż w przypadku opóźnienia w spłacie, RRSO 0% nie obowiązuje.

Wybór musi być przemyślany

Być może zdaniem wszystkich (przynajmniej teoretycznie) sprawa jest oczywista, ale warto podkreślić, że wybór musi być przemyślany. W przeciwnym razie pożyczka, zamiast stać się szybką pomocą będzie mniejszym lub większym problemem. Jeżeli chodzi o jakąś pomoc w podjęciu przemyślanej decyzji. Można wspomnieć, chociażby o www.get-money.pl/aktualności/banki/chwilówka-szybka-pożyczka-szybka-wypłata-w-15-minut, jest to strona internetowa poświęcona finansom, biznesowi oraz ekonomii. Naturalnie nie brakuje na niej informacji poświęconym pożyczkom, jest też m.in. odniesienie się do kont osobistych, firmowych, oszczędnościowych oraz młodzieżowych.

Krótko mówiąc — czym prędzej zajrzyjcie pod ten adres, jeśli nie znajdziecie pomocy w sprawie pożyczek, być może otrzymacie pomoc przy okazji innych tematów.

Różnice między giełdą walutową a internetowym kantorem walutowym

0

Forex ( z ang. Foreign Exchange ) to międzynarodowy zdecentralizowany rynek walut skupiający inwestorów – instytucjonalnych i indywidualnych – z całego świata. To na nim ustalany jest kurs wymiany jednej waluty na drugą. W niniejszym artykule przedstawimy  zasady działania giełdy walutowej oraz wyjaśnimy, czym się różni od kantoru online.

Rynek Forex – o tym powinieneś wiedzieć

Rynek Forex rządzi się zupełnie innymi prawami niż klasyczna giełda. Inwestorzy handlują zdefiniowanymi parami walutowymi, przy czym pierwsza waluta jest zawsze walutą bazową.

Przykładowo, w parze EUR-PLN (złoty do euro) można grać na wzrosty przez zakup euro i sprzedaż złotego lub na spadki – sprzedaż euro i zakup złotego. Zyski inwestorów to nic innego jak różnica między ceną zakupu lub sprzedaży a ceną zamknięcia transakcji. Tym sposobem zyski przychodzą z dwóch stron – ze wzrostu oraz spadku kursu instrumentu. Na tej samej zasadzie funkcjonuje kantor online (internetowy kantor wymiany walut); klient zarabia poprzez różnice spreadu, czyli kursu sprzedaży i kupna waluty.

Handel walutami – od czego zacząć?

W zależności od możliwości finansowych inwestorzy mogą zawierać kontrakty standardowe (100 000 jednostek waluty bazowej), mini-kontrakty  (10 000 jednostek) oraz mikro-kontrakty (1 000 jednostek).  Kontrakty ‘mini’ i ‘mikro’ są szczególnie popularne wśród klientów indywidualnych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na rynku walutowym, i chcą zabezpieczyć się przed dużymi stratami finansowymi. Przy tak niewielkich transakcjach nawet ekstremalne wahania rynku są bezpieczne dla portfela inwestycyjnego. Aby otworzyć zlecenie,  inwestor musi dysponować odpowiednią kwotą depozytu na koncie brokerskim (zazwyczaj 1% wartości otwieranego zlecenia).

Wymiana walut w internecie za pośrednictwem kantoru nie wymaga tak zaawansowanej wiedzy. Po kupieniu waluty wystarczy pozostawić ją w portfelu w oczekiwaniu na korzystniejszy spread.

Aktualny kurs dolara, euro czy innej waluty zmienia się średnio co kilkadziesiąt sekund, dlatego osoby, które chcą spróbować swoich sił w handlu walutą muszą stale monitorować kursy.

Rynek Forex – Jak to wygląda w praktyce?

Wolumen, czyli wielkość transakcji, wyrażana jest w lotach, przy czym 1 lot to 100 000 jednostek waluty bazowej. Zawieranie transakcji, opiewających na wielokrotność lota, jest możliwe dzięki dźwigni finansowej wynoszącej w Polsce 1:100. Oznacza to, że inwestor może pożyczyć 100 zł na każdą zdeponowaną złotówkę. Środki, które zostaną pobrane na poczet transakcji, należą do depozytu zabezpieczającego.

Minimalnym ułamkiem ceny, o który może zmienić się kwotowanie instrumentu finansowego, jest pips, czyli 4 cyfra po przecinku.  Z tego względu zapis kursu USDPLN to 3,7005 (na dzień 01.07.2017). Zakup USDPLN o wielkości lota po 3,7005 (dźwignia 1:100) oznacza, że dokonano kupna 100 000 USD po podanej cenie kursu przy depozycie zabezpieczającym w kwocie 1000 USD, zaś rozliczenie zostanie przeprowadzone w złotówkach. W sytuacji odwrotnej (wymiana USD na PLN) zyski będą proporcjonalne do umacniania się złotego.

Leasing – idealne rozwiązanie dla klienta korporacyjnego

0

Prowadzisz firmę i zastanawiasz się nad wyborem samochodu? Zapewne jedną z rozważanych opcji jest leasing. Nic dziwnego, ponieważ to jedno z najpopularniejszych i najatrakcyjniejszych rozwiązań dla klientów korporacyjnych. Przyjrzymy się bliżej, co sprawia, że ta forma finansowania robi taką furorę i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Zobacz też