Jak oszczędzać pieniądze? Zobacz nasze porady

0

Każdy, kto choć raz próbował oszczędzić jakąś kwotę, doskonale wie, że nie jest to zadanie proste. Szczególnie wtedy, gdy nasze zarobki sprawiają, że comiesięczny budżet domowy ledwo się spina. Jednak nawet w takiej sytuacji osoby najbardziej zdeterminowane są w stanie oszczędzać. Zobaczcie nasze porady i spróbujcie zastosować je w życiu. Dzięki konsekwencji i determinacji odłożycie swoje pierwsze oszczędności.

Choć na zakupy z listą lub kupuj przez internet

Jeśli masz problemy z tym, że Twój zakupowy koszyk jest większy niż zakładałaś jeszcze przed wyjściem do sklepu, spróbuj zakupów przez internet. Brak dodatkowych bodźców, takich jak banery reklamowe, zapach pieczywa czy nastrojowa muzyka sprawią, że łatwiej będzie Ci kontrolować swoje wydatki. Siedząc przed ekranem komputera, z filiżanką kawy w ręku i w spokoju bardziej skupisz się na liście niezbędnych produktów.

Nie zabieraj dzieci na zakupy

Choć kochamy nasze dzieci z całego serca, doskonale wiemy, że producenci słodyczy czyhają przede wszystkim na nie. Dlatego też przy kasach znajdują się wszelkiej maści batoniki i lody, wyeksponowane na wysokości wzroku najmłodszych. Aby zaoszczędzić sobie nerwów i pieniędzy, lepiej nie zabierać maluchów na cotygodniowe zakupy do supermarketu. W końcu spożywanie przez nich słodyczy bez umiaru odbije się negatywnie na ich zdrowiu i wadze.

Na początku miesiąca przelewaj 10% pensji na konto oszczędnościowe

Oszczędzanie zaczyna się od utrwalania dobrych nawyków. Wiele osób, które są rozrzutne, mają wyniesiony z domu zupełnie inny stosunek do pieniędzy – wydawanie każdej kwoty przychodzi im z wyjątkową łatwością. Oszczędzanie trzeba jednak od czegoś zacząć. Dobrym sposobem jest ustawienie na swoim koncie bankowym zlecenia stałego, dzięki któremu określona kwota przychodu będzie spływać na nasze konto oszczędnościowe. Trzeba uważać, gdyż niektóre banki życzą sobie za tę usługę dodatkową opłatę. Można również zadbać o ręczne wykonywanie przelewów krótko po tym, gdy na nasze konto wpłynie wynagrodzenie. Wraz z utrwaleniem nawyku oszczędzania możemy zwiększyć kwotę, którą będziemy przelewać każdego miesiąca w ramach oszczędności. Najważniejsza jest konsekwencja i wytrwałość w postanowieniu.

Nie zaciągaj zbyt wielu zobowiązań finansowych

Raty łatwo wziąć, znacznie trudniej spłacić. Szczególnie, gdy nagle z różnych powodów utracimy płynność finansową (stracimy pracę, ulegniemy wypadkowi i będziemy wymagać leczenia). Dlatego warto mierzyć siły na zamiary i nie zaciągać nadmiernych zobowiązań finansowych w jednym czasie. Zanim zdecydujesz się wziąć drogi sprzęt RTV czy nowy samochód na raty, sprawdź, czy dysponujesz jakimikolwiek oszczędnościami w razie nieprzewidzianych sytuacji. Przeanalizuj też swoją zdolność finansową. Zapewne zrobią to również specjaliści, którzy będą udzielać Ci pożyczki (teraz-pozyczka.pl).

Jeśli zaciągasz pożyczkę, dokładnie przeczytaj umowę

Nigdy nie podpisuj umów, których treści nie rozumiesz. Koniecznie zapoznaj się z regulaminem, tabelą opłat, terminem spłaty i RRSO – rzeczywistą roczną stopą oprocentowania. Zrób kopię harmonogramu spłaty, powieś w widocznym miejscu i realizuj przelew przed czasem. Wtedy masz pewność, że firma nie naliczy się odsetek za spóźnienie ze spłatą rat. Upewnij się również, że placówka, w której podpisujesz umowę, ma dobre opinie wśród swoich klientów – w razie problemów ze spłatą i uczciwym przedstawieniem problemu powinna zrobić wszystko, aby ułatwić Ci spłatę zobowiązania bez wzywania indykatora i kierowania sprawy do komornika.

Sposoby inwestowania pieniędzy

0

Skrupulatne prowadzenie domowego budżetu i pilnowanie wydatków może zaowocować powstaniem nadwyżki finansowej – wolnych środków na koncie. Zaoszczędzone pieniądze warto zainwestować, by zaczęły przynosić zysk. Wybór metody powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji dotyczących podejmowania ryzyka.

Nie bój się pożyczki przez SMS

0

Każdemu z nas zdarzają się niespodziewane wydatki. Niektórych naprawdę nie da się przewidzieć, a niestety często jest tak, że nie jest to jeden nadprogramowy wydatek, ale więcej, a czasu mało. W takich wypadkach warto sięgnąć po pożyczkę via SMS.

Teraz jest łatwiej i bezpieczniej otrzymać pożyczkę przez internet

0

Wychodząc na przeciw rosnącym wymaganiom klientów, kilka lat temu na rynku finansowym pojawiły się nowe produkty, jakimi są pożyczki online. Co ciekawe, wprowadziły je nie tylko instytucje pozabankowe, ale również banki. Wiele osób uważa, że ten sposób pozyskania środków jest przeznaczony jedynie dla tych, którzy nie mogą wziąć tradycyjnego kredytu w banku i zmuszeni są do podjęcia większego ryzyka w postaci pożyczki przez internet. Jednak teraz zaciągnięcie takiego zobowiązania jest nie tylko łatwe, ale i bezpieczne.

Instytucje pozabankowe

Za sprawą głośnej afery dotyczącej jednej z instytucji pozabankowych, parabanki zyskały złą sławę, z którą walczyć muszą już od kilku lat. W opinii wielu ludzi, pożyczki przez internet zaciągane w instytucjach pozabankowych niosą ze sobą duże ryzyko oszustwa oraz przymusu zwrócenia kwoty dwa razy wyższej, niż zaciągnięte zobowiązanie. W rzeczywistości wiele firm pożyczkowych prowadzi w pełni legalną działalność. W firmach tych można wziąć pożyczkę na dowolny cel i często bez zbędnych formalności. Dodatkową ochroną przed nadmiernymi kosztami jest ustawa regulująca maksymalną wysokość kosztów pożyczek pozabankowych, która weszła w życie w marcu 2016 roku.

Pożyczki przez internet – cechy charakterystyczne

Wbrew pozorom, informacje, które docierają do konsumentów poprzez reklamę pożyczek pozabankowych, są prawdziwe. Firmy oferują więc szybkie pożyczki na kwoty mieszczące się najczęściej w przedziale 100 – 25 000 zł. Chociaż poszczególne oferty mogą się od siebie znacznie różnić, to zasada zazwyczaj jest ta sama – trzeba złożyć wniosek, potwierdzić swoje dane i poczekać na decyzję odnośnie udzielenia pożyczki.

Szybkie pożyczki pozabankowe charakteryzują się kilkoma cechami, które sprawiają, że ich zaciągnięcie jest nie tylko łatwe, ale również bezpieczne. Do cech tych należą:

– internetowa procedura: zaciągnięcie pożyczki przez internet to bardzo duże udogodnienie dla konsumentów. Całość procedury odbywa się online. Nie trzeba więc poświęcać czasu i energii na wyjście z domu i poszukiwanie placówki wybranej firmy. Wystarczy, siedząc wygodnie w domowym fotelu, wejść na odpowiednią stronę internetową i wypełnić wniosek online.

– minimum formalności: pozabankowe pożyczki przez internet nie wymagają zbędnych formalności. Często nie trzeba przedstawiać żadnego zaświadczenia o zarobkach czy innego dokumentu poświadczającego wysokość osiąganego wynagrodzenia. Nie wymaga się również przedstawienia umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej. Wniosek online jest bardzo prosty. Wystarczy wpisać w nim swoje dane osobowe, które zawarte są na dowodzie osobistym. Firmy pożyczkowe nie wymagają żadnych szczególnych danych, jedynie te, które podawane są zazwyczaj przy podpisywaniu standardowej umowy.

– brak weryfikacji historii kredytowej: firmy pożyczkowe często nie sprawdzają również historii kredytowej w BIK. Pożyczkę może więc zaciągnąć również osoba, która posiada już inne zobowiązania lub podlega egzekucji komorniczej.

– krótki czas oczekiwania na decyzję i wypłatę środków: wynosi on często jedynie kilkanaście minut, nawet wtedy, kiedy wniosek został złożony w weekend. Środki dostępne są na koncie zazwyczaj w ciągu kilku godzin po pozytywnej weryfikacji wniosku.

– konieczność potwierdzenia danych: większość firm wymaga wykonania przelewu weryfikacyjnego, który ma na celu potwierdzenie prawdziwości zawartych we wniosku danych. Dzięki temu eliminowana jest możliwość zaciągnięcia pożyczki na konto obcej osoby.

Bezpieczne pożyczki przez internet

W internecie powstało wiele stron publikujących rankingi pożyczek pozabankowych oraz oferujących możliwość przejścia bezpośrednio na stronę danej firmy pożyczkowej. Na stronach tych zawarte są również informacje jak wybrać właściwą ofertę, na co zwrócić uwagę i jak nie dać się naciągnąć.

Pożyczka pozabankowa za darmo – mit czy kit?

0

Słyszałeś, że pożyczki pozabankowe są drogie? Niekoniecznie – pierwsza może być tańsza niż pożyczka zaciągnięta w banku. Sprawdź, czy faktycznie pieniądze możesz pożyczyć bez oprocentowania, prowizji i dodatkowych opłat.

Dedykowane aplikacje webowe – jaka przyszłość czeka ten rodzaj oprogramowania?

0

Od kilku lat na rynku dominuje oprogramowanie dystrybuowane w formule SaaS. Szybko zdobyło ono ogromną popularność i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Czy oznacza to, że najlepsze czasy dla Software House-ów zajmujących się produkcją aplikacji dedykowanych minęły?

Kantory online to nawet 70% niższy spread walutowy i więcej…

0

Kantor online pozwala na wymianę waluty w sieci z wykorzystaniem bankowości internetowej, ale ze spreadem znacznie niższym, niż oferują banki. Dzięki kantorom internetowym każdy może wymienić walutę po kursie zbliżonym do rynkowego. Bez dodatkowych opłat.

Jakie filtry do wody warto wybrać?

0

Producenci filtrów do wody oferują swoim klientom bardzo wiele wkładów filtrująco-uzdatniajacych wodę, dlatego też wybranie najlepszych modeli może być nie lada wyzwaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które filtry do wody są warte polecenia.

Filtry węglowe

W Polsce zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się tradycyjne filtry węglowe, dzięki którym można skutecznie usunąć chlor i wszystkie jego pochodne. Filtry węglowe to doskonałe rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy raz na zawsze chcą pozbyć się kłopotliwego kamienia. Nie można zapominać jednak o tym, że filtry węglowe bardzo skutecznie usuwają także zanieczyszczenia mechaniczne i niebezpieczne substancje organiczne. Węglowe filtry do wody na prostozkranu.pl zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Filtry z żywicą jonowymienną

Na półkach sklepowych coraz częściej pojawiają się profesjonalne filtry z żywicą jonowymienną, dzięki którym można usunąć z wody wszystkie sole wapnia i magnezu, które w dużym skrócie odpowiadają za twardość wody. Dzięki takim filtrom woda z kranu straci raz na zawsze swój nieprzyjemny posmak i co najważniejsze na urządzeniach domowych nie będzie gromadził się już nigdy nieprzyjemny osad mineralny. Filtry z żywicą jonowymienną to doskonała propozycja również dla tych osób, które chcą zredukować koszty ogrzewania. Montaż filtrów z wkładami żywicznym przed doprowadzeniem wody do kotła jest najlepszym sposobem na zredukowanie odkładania się kamienia w tych urządzeniach.

Co oprócz filtrów

W wielu miejscach niestety nie ma dostępu do wody z kranu, dlatego też jedynym rozwiązaniem jest specjalistyczny Sklep AquaSolution.pl – automaty do wody, dystrybutory, pitniki. Dzięki dystrybutorom w każdych warunkach będzie można cieszyć się zdrową wodą. Pamiętać należy również i o tym, że do dystrybutorów także można zamontować filtry na wodę.

IKE czy IKZE

0

Przed płaceniem podatków nie uciekniemy. Jednak warto rozpatrzyć takie możliwości, które dają nam nieco więcej korzyści podatkowych przy oszczędzaniu w funduszach inwestycyjnych. Takie możliwości dają IKE lub IKZE, stanowiące elementy III filaru ubezpieczeń. IKE uchodzą za bardziej elastyczny produkt, IKZE to korzyści, które otrzymujemy od razu (dzięki odliczeniu od PITu).

Gdzie kupić rolki poliuretanowe?

0

Rolki, zadomowione w branży związanej z produkcją części do różnorodnych maszyn i urządzeń, to części pod wieloma względami przypominające kółka. Składają się bowiem z koliście uformowanego tworzywa sztucznego, zazwyczaj otaczającego też okrągłe łożysko. Zasadnicza cecha, która różni rolkę o kółka to większa szerokość powierzchni tocznej – która wpływa między innymi na to, że rolka jest w stanie znieść większe obciążenia. Między innymi dlatego rolki cieszą się dużą popularnością na przykład wśród tych, którzy potrzebują części usprawniających sprzęty wykorzystywane w transporcie czy potrzebnych do konstruowania (lub modernizowania) bram przesuwnych.

Zobacz też